11 клас

Урок контролю знань з теми: "Україна в умовах десталінізації 1956-1964 рр."

Мета:
-         перевірити  рівень засвоєння знань учнями з теми;
-         розвивати вміння робити висновки, аналізувати, виступати перед аудиторією;
-         виховувати почуття непримиренності до несправедливості, поваги до людей, які відстоюють історичну правду.
Основні поняття і терміни: десталінізація, реабілітація, демократія, раднаргоспи, гігантоманія, русифікація, шістдесятники, дисиденти, волюнтаризм, суб’єктивізм, екстенсивний, інтенсивний, авантюра, девальвація, "відлига", реформа, культура, інтернаціоналізм, репресії, ідеологія, тоталітаризм, націоналізм, злиття.
Обладнання: портрети М.Хрущова, П.Шелеста, Л.Лук’яненка, шістдесятників, карта України.
Тип уроку: урок контролю знань.
ХІД УРОКУ
I.                  Повідомлення теми, кількості вивчених годин, визначення спільно з учнями мети уроку.
II.               Поділ класу на рівносильні три команди, обрання капітанів, секретаря, який складає список і записує бали.
III.           Впізнай історичного діяча за трьома підказками.
Підказка №1
а) Він проводив десталінізацію.
б) Він виступав на XX з’їзді КПРС.
в) Він працював на Україні в СРСР.      (М.Хрущов)
Підказка№2
а) Він написав книгу "Україна наша Радянська".
б) Він був у с.Тюдові в 1968 році.
в) Перший секретар ЦК КПУ в 1963-1972рр. (П.Шелест)
Підказка №3
а) Дисидент.
б) Почесний голова Української Республіканської партії.
в) Керівник Української робітничо-селянської спілки. (Л.Лук’яненко)
(Команди одержують завдання розповісти про історичного діяча, якого відгадали першими. Хто першим відгадав - 1 бал.)
Розповідь про історичних діячів (3 бали), за доповнення будь-якої команди - 1 бал.
IV.           "Гаряче крісло" ( 5 крісел)
На кожному кріслі записані різні думки:
1)    Внаслідок реформ Хрущова було досягнуто значних успіхів.
2)    Реформи Хрущова були половинчастими і непослідовними.
3)    Реформи привели лише до тимчасового поліпшення стану справ.
4)    Численні проблеми суспільства не були вирішені.
Учні займають позицію, яку вважають правильною і, сідаючи на крісло, висловлюють свої думки. Оцінка від 1 до 3 бали.
V.               Розв’язування кросвордів на картках ( три варіанти для всіх учнів). За кожну правильну відповідь - 0.5 бала. Хто відгадає весь кросворд - додати бали.
VI.           Робота з картою.
Завдання №1
а) Показати основні місця, пов’язані з біографією М.Хрущова.
б) Показати місце, де утворилась "Українська робітничо-селянська спілка” –   
(1 бал)
Завдання №2
а) Показати основні місця, пов̓язані з біографією П.Шелеста.
б) Показати територію поширення дисидентства а Україні.
(1 бал)
Завдання №3
а) Показати основні місця, пов̓язані з біографією Л.Лукʼяненка.
б) Показати місце дії Клубу творчої молоді "Супутник”.
(1 бал)
VII.        Зустріч з шістдесятниками ( Л.Костенко, В.Симоненко та інші).
VIII.    Підведення підсумків, висновки учнів про досягнення мети, виставлення оцінок, визначення переможців.
Домашнє завдання: записати спогади про перебування П.Шелеста на Косівщині.

Немає коментарів:

Дописати коментар