8 клас

Урок на тему: "Національно-культурний  рух    в Україні в другій половині XVI - першій половині XVII століття"

Мета.           
-         Повторити, закріпити,  узагальнити, перевірити вивчений матеріал.
-         Розвивати вміння вести полеміку, порівнювати, робити висновки.
-  Виховувати почуття поваги до людей різних конфесій, толерантності, гордості за культурну спадщину свого народу.
Очікувані результати: учні зможуть закріпити вивчений матеріал та  одержати  найкращі бали за знання хронології, карти, понять, вміння порівнювати, робити висновки та узагальнення
Тип уроку: урок контролю знань.
Обладнання: політична карта світу, карта України, скарбнички із завданнями для  роботи з картою
                                              ХІД УРОКУ                                               І. Організація класу, активізація, мотивація, повідомлення теми, визначення спільно з учнями мети та очікуваних результатів уроку.
II.      Клас ділиться на п’ять груп, обирають капітанів команд,секретарів, які будуть записувати бали.
III.       Конкурс “Розминка” - І тур.
Учитель називає поняття, а учні по черзі кожний дають його пояснення. Правильна відповідь - 0,5 бала.
Поняття:реформація, унія, братства, контрреформація, ставропігія, полеміка,греко-католицька церква, римо-католицька церква, православна церква, філософія, інтермедія, антракт, гравюра, портал, фасад, культура.
II тур конкурсу “Розминка” - “Назви подію”.
Правильна відповідь - 0,5 бала.
Учитель називає дати, а учні по черзі події.
1569, 1596, 1574, 1586, 1615, 1632, 1576-78, 1556-1561, 1581, 1620,1582.
Капітани підводять підсумок І туру.
IV.        Кожна команда одержує завдання, на яке повинна дати обґрунтовану відповідь.
Оцінка 3-4 бали.
Доповнення також оцінюються.
Завдання:
1) Становище православної церкви в другій  половині XVI - першій                               половині XVII ст.
2) Становище греко-католицької церкви.
3) Умови і стан розвитку культури у Великому князівстві Литовському та Польщі.
4) Наш край в XVI - XVII ст.
5) Полеміка між противниками та прихильниками Берестейської унії.
V. Конкурс “Як ти знаєш карту?
Правильна відповідь -1 бал.
Показують з кожної команди.
Завдання одержують із шкатулки (записані на кружечках), що кому попадеться.
1) Показати на карті місця, пов’язані із повстанням І.Мухи, в якому брали участь жителі с. Тюдова.
2) Показати місця, де були підписані Люблінська, Берестейська унія, перебуває папа Римський.
3) Які області входили до Руського воєводства, його центр.
4) Де знаходився центр православної церкви після церковного розколу в 1054 році?
5) Показати місця трьох найбільших центрів християнської віри
VI. Підведення підсумків виставлення оцінок, визначення команди-переможця.

VII. Домашнє завдання. Написати коротке повідомлення про греко-католицьку церкву в селі Тюдові.

Немає коментарів:

Дописати коментар